O nás

Ubytování

Služby

Okolí

Fotogalerie

Ceník

Rezervace

Obsazenost

Kontakt

Mapa
Úvod > O nás >  
Základní informace

Pension byl postaven na místě, kde původně stál rodný domek otce současné majitelky. V minulosti v tomto domě žilo několik generací rodiny Vlků z Cehnic. Paní Jitka Čechová (roz. Vlková) získala areál statku o celkové rozloze 6400m2 v roce 1998. Na pozemku se nacházel obytný dům a několik hospodářských stavení (stodola, stáje, chlévy).

V roce 2000 zahájila rodina Čechova stavební práce spojené s přestavbou notně zchátralého zemědělského stavení na nové moderní, avšak do vesnického prostředí zapadající, bydlení. Celý záměr byl svěřen do rukou Ing. Arch. Zbyňka Skaly. Ten navrhl uspořádání a podobu všech budov i venkovních ploch, které se na místě dnes nacházejí.

V roce 2002 byl dokončen rodinný domek č.p. 64 (bydliště rodiny Čechů). Následně pokračovaly stavební práce výstavbou garáží, objektu sauny a skladu dřeva. V průběhu stavebních aktivit vznikla myšlenka vybudovat na místě domu č.p. 20 stavení, které může být využito i jako malý rodinný penzión. Z počátku byla navržena rekonstrukce a dostavba. Po zahájení rekonstrukčních prací na jaře roku 2003 se majitelé s architektem dohodli, že starý kamenný dům kompletně odstraní a na původním půdorysu vystaví dům nový. Aby bylo možno uzavřít areál a získat tím oddělený a klidný prostor vnitřního dvora, byl dům prodloužen oproti původní délce až na dnešních 36 metrů.

Návštěvník, který do penziónu zavítá, získá možnost prožít příjemné chvíle v objektu, který má celkovou zastavěnou plochu 288m2 (konkrétní dispozice domu je popsána v další části tohoto webu). Penzión má samostatný vjezd ze silnice Strakonice - České Budějovice. Za branou do areálu se nachází venkovní parkoviště cca pro 6 - 8 automobilů. Ve dvoře domu je rozlehlá terasa s venkovním sezením, přístřešek pro grilování s udírnou, vinný sklep, zapuštěný bazén 10 x 3m se solárním ohřevem vody. Na zahradě je hřiště na tenis a nohejbal, velká trampolína a koutek pro malé děti (houpačka, skluzavka, pískoviště). V domě je vnitřní garáž s prádelnou. Zde si mohou hosté penziónu uskladnit jízdní kola popř. motocykly.  

C20 Pension
Cehnice č.p. 20
387 52 Cehnice
Česká republika

telefon:

+420 724 045 499
+420 602 452 243

e-mail:

info@c20pension.cz

(C)2007-2013


Doporučujeme:
Interbohemia CZ